Az újonnan nyílt marosvásárhelyi KFC
gyorsétteremben szerzett negatív tapasztalatait szerette volna
megosztani az étteremlánc központi romániai Facebook-oldalán az a hölgy,
akit mostanra „az ország fele szid”. A gyorsétterem képviselői szerint
félreértés eredményezte, hogy a kliens nem beszélhetett magyarul a
magyar alkalmazottal Marosvásárhelyen.

A fiatal marosvásárhelyi hölgy közzétette a történteket a KFC központi Facebook-oldalán, ahol több mint 700 like-ot és több mint 4 ezer hozzászólást kapott. A Eşti din Târgu Mureş dacă Facebook-csoportban is heves vitát váltott ki az incidens, több mint 600 hozzászólást generálva. A nyomdafestéket nem tűrő sovén hozzászólalásoktól az enyhébb hangvételűekig nagyrészt az az üzenet összegezhető: Romániában élünk, akinek nem tetszik, elmehet Magyarországra magyarul beszélni.
Az érintett nem számított arra, hogy a posztja ekkora indulatokat kavar. „Napok óta a fél ország engem szid. Még az elején elolvastam a hozzászólásokat, amelyek engem és a magyarokat szidták. De nem állok le velük vitatkozni, kikapcsoltam a Facebookon az értesítéseket, percenként százasával jöttek” – mondta a hölgy.
Bár a KFC hivatalos magyarázattal szolgált az incidensre, az érintett nem tartja kizártnak, hogy a helyi „kisfőnök” önkényeskedése áll a háttérben. Nem hiszi ugyanis, hogy egy nemzetközi gyorsétteremlánc ilyen felső utasítást adott volna. Kérdésünkre, hogy a továbbiakban szándékozik-e lépéseket eszközölni, nemmel válaszolt.
A hivatalos álláspont: félreértés
Hétfőn személyesen mentünk el a vásárhelyi gyorsétterembe, ahol a menedzser is azt hangsúlyozta: félreértés történt, de az ügyben csak a felettesei nyilatkozhatnak. Azt ígérte, még aznap felhívnak, így is történt. A céget képviselő hölgy ugyanazt mondta, ami a közösségi hálón található: a KFC szerint félreértésről volt szó. A tegező hangnemben íródott válasz lényege: utánajártak, és félreértés történt. Új étteremről lévén szó, a kiszolgáló hölgy a betanulási szakaszban volt, akinek a munkáját más városból érkezett kollégák felügyelték, akik nem értettek magyarul, ezért beszélt a vásárhelyi alkalmazott is románul.
„Szeretnénk, ha minden egyes KFC-s élmény kellemes lenne, ezért nem létezik semmilyen megszorítás a magyar nyelv használatát illetően az éttermeinkben. Köszönjük!” – olvasható az állásfoglalásban.
A felvetésünkre, hogy az összes feliratot tervezik-e teljességében lefordítani, illetve hogy a jövőben gondoskodnak-e arról, hogy minden váltásban legyen magyarul is beszélő alkalmazottjuk, a céget képviselő hölgy azt nyilatkozta: egyelőre a meglévő magyar feliratok maradnak. Bár több magyarul is beszélő alkalmazottjuk van, nem tudott arról nyilatkozni, hogy minden váltásban van-e kétnyelvű kiszolgálás. Elképzelhetőnek tartotta ugyanakkor, hogy egy váltásban több magyarul is, egy másikban pedig csak románul beszélő alkalmazottak legyenek.
A gyorsétteremlánc november 25-én nyitotta meg a második üzletét a Dózsa György úton, ez az első, gépjárművezetőket is kiszolgáló autós étterem a városban. A KFC oldalán ez olvasható: 700 ezer eurós beruházásról van szó, a 169 négyzetméter nagyságú területen 76 belső, és 40 külső férőhely található. A nyitás 50 új munkahely létesítését eredményezte.
szekelyhon.ro
0 SZOMORU HOGY A NAGY DEMOKRÁCIA MIT HOZOTT NEKÜNK!!!! A HATVANAS ÉVEKBEN MÉG MAROS MAGYAR AUTONOMIA VOLT, HÁROM NYELVEN SZOLGÁLTAKKI AZ ELADÓK EBBEN A SORRENDBEN MAGYARUL ROMÁNUL ÉS NÉMETU ÜL EBBEN A SORRENDBEN ILYEN ARÁNYBANÉLTEK OTT AKKOR A NEMZETISÉGEK A GHIOGHE GHEORGHU-DEJ ROMÁN VEZÉR REGNÁLÁSA IDEJÉN
VálaszTörlésbizony:55-évvel ezelőtt még 85% ban magyarok lakta,csendes és biztonságos városban élhetett mindenki
VálaszTörlésBizony !Itt a bizonyiték! "http://tinypic.com/r/r85yd1/8 "
Törlés